Sinokoperkowy róż

Zastanawiałeś się kiedyś jak nazywa się kolor, którego nikt nie potrafi zdefiniować? A może chcesz wiedzieć który z kolorów jest najpiękniejszy na świecie? Lub wręcz przeciwnie, któremu przypisuje się tytuł najbrzydszego? Znamy odpowiedź na wszystkie pytania o kolory, na które ty jej nie znasz. Za każdym razem będzie ona brzmiała sinokoperkowy róż.

Co to za kolor sinokoperkowy róż?

Otóż sformułowanie sinokoperkowy róż tak na prawdę oznacza nie jakiś konkretnie istniejący kolor, a uniwersalną odpowiedź o charakterze zbywającym. Gdy chcesz opisać kolor, ale nie znasz jego nazwy lub gdy chcesz sobie zakpić, zażartować z jakiegoś koloru, możesz użyć właśnie tego sformułowania.

Czy sinokoperkowy różowy jest obelgą lub obraźliwym sformułowaniem? Raczej nie, jednak wszystko zależy od intencji osoby, z którą rozmawiasz i tego w jaki sposób to sformułowanie zostanie użyte. Domyślnie, kolor ten jest po prostu pewną zabawą słowną, która pozwala na trochę funu w codziennej narracji.

Skąd połączenie różowego z koperkowym w sinokoperkowym różu?

Na to pytanie raczej nie ma odpowiedzi. Może właśnie o to chodzi, że są to zupełnie przeciwstawne kolory, które ze sobą wyglądają i dobrze i źle jednocześnie. Czy można powiedzieć, że sinokoperkowy róż to połączenie koloru sinego, koperkowego i różowego? Można 🙂 A nawet trzeba. Gdy się nad tym głębiej zastanowić, kolor, który da połączenie szarego, koperkowego i różowego będzie bardziej brązowy, niż różowy.

Moc koloru sinokoperkowy róż – król memów, żartów i ripost

Choć sam kolor faktycznie nie istnieje, znaleźć można mnóstwo żartów na jego temat. Jest on przedmiotem wielu memów, opowieści, uniwersalną ripostą. To miecz obusieczny, chętnie wykorzystywany głównie przez płeć męską, która jak powszechnie wiadomo, po imieniu nazywa zdecydowanie mniejszą gamę kolorów, aniżeli kobiety.

Mem o kolorze sinokoperkowym różowym – źródło: fabrykamemow.pl